В страната се усеща плавен преход към възстановяване на икономиката и към

...
В страната се усеща плавен преход към възстановяване на икономиката и към
Коментари Харесай

Служебното правителство с добри новини за икономиката ни

 В страната се усеща плавен преход към възобновяване на стопанската система и към естествени равнища на претовареност - тези данни удостоверяват и ниските равнища на безработицата, това съобщи зам. министър-председателят по икономическите и обществените политики и министър на труда и обществената политика на конференция в Гранитната зала на Министерския съвет за новите стопански тласъци в поддръжка на бизнеса. Той дружно с министъра на финансите  и министъра на икономиката  представиха нови стопански тласъци за бизнеса. 

Един от тях ще е обвързван с мярката 60/40:

" Мярката 60/40 ще бъде удължена за още два месеца в границите на нотифицирания размер от 1,5 милиарда лева Към момента изразходваният запас е малко над 1,4 милиарда лева, тъй че с остатъка тя може да се удължи “, сподели министърът и посочи:  " Всичко това ще стане, откакто получим отговор от Департамент " Държавни помощи “ към Европейска комисия. След техния отговор ще продължи разговора с работодателските и синдикални организации, с цел да се откри най-хубавият формат на мярката ".

Продължава създаването на нови ограничения до края на годината, тъй че българските работодатели да почувстват една солидна поддръжка от страната и да бъдат на конкурентно равнище с работодателите от страните членки в Европейски Съюз, добави министърът.

Икономическият министър  каза, че ще работят по допустимо най-бързия метод, но не трябва да се не помни, че Бюджет 2021 не е обновен.

" Средствата ще бъдат вкарани през принадлежности, в които взе участие и частният капитал, а освен страната. С разрешението на Европейска комисия ние предлагаме гаранционна стратегия, която ще бъде с размер близо 2,5 милиарда лв., където българската страна като сътрудник ще покрива 50% от риска на банките. По този метод развързваме ръцете на банките да кредитират в направления, където ще е най-полезно. Новите заеми към дребен и междинен бизнес няма да имат потребност от поръчителство ", сподели министър Петков.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР